Hej Dzidzia

torba dla mamy i dziecka

Przegląd toreb dla rodziców

Dłuższe i krótsze wyjazdy, a nawet zwykłe spacery z niemowlakiem wymagają od rodziców nie lada przygotowania. Muszą być gotowi na każdą ewentualność – nagły głód maluszka lub konieczność przewinięcia go – a przez to trzeba zabrać ze sobą mnóstwo rzeczy. Kluczowe okaże się zatem miejsce do wygodnego przechowywania ich, aby zawsze wszystko było pod ręką. Doskonale sprawdza się do tego specjalna torba dla mamy i dziecka, ponieważ te standardowe dołączane do wózków często są za małe. Podobnie jest z materiałowym koszykiem pod gondolą, nie każdy przedmiot można tam schować np. mleko, ponieważ szybko by wystygło i najpewniej rozlało się przy pierwszej nierówności.

Torba tego typu to zatem coś, co warto kupić już na etapie kompletowania wyprawki. W końcu po powrocie do domu pierwszy wspólny spacer z maluchem to tylko kwestia czasu zatem powinno się wyposażyć od razu w taki niezbędnik. Niemniej, to nie jedyny powód. Sprawdzi się ona także do spakowania niezbędnych rzeczy do szpitala. Jest łatwiejsza do przenoszenia, zatem można schować w niej najpotrzebniejsze rzeczy, aby w każdej chwili były do dyspozycji. To znacznie wygodniejsze niż konieczność szukania ich wśród ubrań i innych akcesoriów.

Jakie cechy powinna mieć wybrana torba?

torba dla mamy i dziecka

Rynek ofert produktów tego typu jest szeroki, zatem każdy powinien znaleźć coś, co w pełni spełni jego oczekiwania, nawet te najbardziej wygórowane. Na co trzeba zwrócić uwagę, jeśli chcemy kupić torbę wysokiej jakości? Przede wszystkim na materiał, z jakiego ta została wykonana. Musi być odporny na uszkodzenia, zadrapania i zabrudzenia, a przy okazji łatwy do wyczyszczenia. Kluczowa okaże się również wodoodporność wewnętrznej lub zewnętrznej poszewki, gdyż pogoda bywa czasem nieprzewidywalna i nie wiadomo, czy w trakcie spaceru nie spotka nas deszcz. Należy unikać wszelkich szkodliwych substancji wykorzystywanych do produkcji, w tym np. ftalanów, azofarbstoffów oraz tych alergennych. Polecane tkaniny to m.in. poliester, nylon, skóra ekologiczna oraz bawełna.

Nie bez znaczenia jest również rozmiar. Torba do wózka występuje w wielu wariantach, dzięki czemu można dobrać ją idealnie do swoich potrzeb. Jeden rodzic będzie wymagał dużej pojemności torby, inny zaś znacznie mniejszej. Natomiast jeśli chodzi o jej wnętrze, należy zwrócić uwagę na liczbę przegródek. Im ich więcej, tym lepiej, ponieważ niewątpliwie ułatwia to organizację. Kluczowa okazuje się izolowana kieszonka dedykowana na butelkę z mlekiem. Dzięki odpowiedniemu materiałowi termoizolacyjnemu pokarm pozostanie ciepły i podanie brzdącowi, gdy ten zgłodnieje niezależnie od aktualnej lokalizacji, nie będzie problemem. Nie można pominąć kwestii designu, czyli ważnego elementu dla wielu mam. Dzięki dużej dostępności torba dla mamy i dziecka może być zarówno praktyczna, jak i estetyczna.

Ciekawe rozwiązania dostępne na rynku

torba dla mamy i dziecka

Konieczność przewinięcia dziecka może zajść w każdym, nawet najmniej odpowiednim momencie. Nie zawsze ma się dostęp do przewijaków w publicznych łazienkach, choć i tak nie są one najlepszym wyborem ze względów higienicznych. Doskonałym rozwiązaniem okaże się zatem torba z przewijakiem. Warto stawiać na materiał, który nie ulegnie zniszczeniu, a wyczyszczenie go np. wilgotnymi chusteczkami nie sprawi problemu. Wszelkie kieszenie i przegródki powinny być zaplanowane pod względem ich rozmieszczenia oraz wielkości.

Co jeszcze wyróżnia się jako ciekawy dodatek, jeśli chodzi o torby do wózka? W tej kwestii powinno się wspomnieć o odpinanym etui na smoczki. Przykładowo, gdy uciszacz dziecka wyląduje przypadkiem na ziemi, łatwo unikniemy płaczu, sięgając po ten zapasowy. Przechowywanie go w takim miejscu jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż pozostawienie luzem w torbie, gdzie mógłby się zabrudzić. Design etui może być dopasowany do torby, dzięki czemu razem będą tworzyć integralną całość i prezentować się rewelacyjnie. Bez wątpienia ułatwiają organizację oraz dostęp do niezbędnych przedmiotów. Korzystna okaże się również funkcja konwertowalności, czyli konstrukcja pomagająca zmienić formę torby np. w plecak i na odwrót.

Szczegóły także mają znaczenie

Wydawać by się mogło, że rodzaj zamknięcia torby to nieistotny szczegół – nic bardziej mylnego. Na rynku dostępne są różne warianty, np. modele zapinanie na rzepy, magnes lub klasyczny zamek błyskawiczny. Wybór powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji, podobnie jak kwestie wizualne. Nie bez znaczenia jest też mocowanie – musi być kompatybilne z różnymi markami wózków, aby w przypadku ich wymiany nie zachodziła konieczność kupna nowej torby. To istotne, ponieważ dobrze dopasowane i solidne rączki nie zsuną się, a to gwarancja bezpieczeństwa zawartości.

Rozmiar jest kluczowy nie tylko ze względu na wygodę codziennego użytkowania, ale również możliwości użytkowania torby poza spacerami. W przypadku dłuższych wyjazdów zajdzie potrzeba zapakowanie większej ilości rzeczy, zatem ta powinna być pojemna. Dzięki temu zapakowanie do niej wszystko, co niezbędne, czyli ubranek, pampersów czy zabawek będzie realne bez większych problemów. Przy starszych maluchach konieczne okaże się również zabranie jedzenia, krakersów czy chrupek, a jeśli wewnątrz torby będzie odpowiednio dużo miejsca, schowa się je do specjalnie wydzielonej kieszonki, wtedy te się nie pogniotą ani nie rozsypią, brudząc dno.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *