Hej Dzidzia

pokoik dziecięcy z naklejką na ścianie

Szybka przemiana pokoiku za pomocą naklejek ściennych

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykle ważne jest odpowiednie wyposażenie dziecięcego pokoju. Oprócz jednak tak klasycznych elementów, jak łóżeczko, czy też biurko dla już nieco starszego dziecka, bardzo ważne jest także to, jak wnętrze będzie urządzone od strony estetycznej. Ostatnimi czasy niezwykłą popularnością w tej dziedzinie cieszą się naklejki na ścianę. Jakie są ich najważniejsze zalety, które są źródłem tak dużej popularności, a także jakie konkretnie możliwości daje to rozwiązanie? Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, jak się powinno takie naklejki wybierać i na co ogólnie rzecz biorąc zwracać uwagę, gdy dokonuje się ich zakupu.

Najważniejsze zalety naklejek ściennych

Zanim jednak przejdziemy do tego, jak powinno się takie produkty wybierać i czym się kierować podczas ich kupowania, w pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć tego, jakie są ich najważniejsze zalety. Z jakiego zatem powodu warto zainwestować w tego rodzaju naklejki?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą, która płynie z używania dziecięcych naklejek na ścianę, jest ich ogromna wartość estetyczna. Na nich znajdować się bowiem mogą nie tylko kolorowe nadruki, lecz również ciekawe wzory czy też bohaterowie ulubionych przez dzieci bajek. Sprawia to, że można dzięki nim osiągnąć naprawdę rewelacyjny efekt estetyczny, który jest niemożliwy w przypadku żadnego innego elementu dekoracyjnego.

Rzecz jasna estetyka to nie wszystko, co płynie z używania takich naklejek. Pamiętać również trzeba o tym, że posiadają one specjalną warstwę ochronną, która powoduje, że bez trudu można ją myć. Jest to wbrew pozorom cecha często bezcenna, ponieważ dzieci lubią rysować po ścianach, czy też brudzić je w inny sposób. Możliwość umycia takiej naklejki sprawia, że szybko i wygodnie można przywrócić jej piękny wygląd.

Kolejną bardzo dużą zaletą takich akcesoriów jest fakt, że bez trudu można je ze ściany usunąć bez ryzyka uszkodzenia tynku. Powoduje to, że jeśli naklejka ulegnie zniszczeniu, czy też po prostu dziecko zamarzy o tym, by mieć inną, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w bardzo wygodny sposób zastąpić starą dekorację zupełnie nową.

W którym miejscu powinno się naklejać naklejki na ścianę dla dzieci?

Jak zatem widać, zalety tego rodzaju produktów są naprawdę liczne. Zanim jednak przejdzie się do ich używania, warto się jeszcze w tym miejscu zastanowić nad tym, gdzie konkretnie powinno się takie naklejki umieszczać. Czy są jakieś szczególnie warte uwagi miejsca w dziecięcym pokoju?

pokój dziecka z naklejkami ściennymi

Bez względu na to, czy kupuje się naklejki niemowlakowi, czy też nieco już starszemu dziecku, zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie umieszczenie ich w okolicach dziecięcego łóżeczka. Jeśli będzie ona przedstawiać bohatera ulubionej bajki, to z pewnością malec chętniej będzie kładł się spać i nie trzeba go będzie siłą do tego zmuszać. Jeśli natomiast niemowlęciu nad łóżeczkiem naklei się chmurki, czy też inne spokojne wzory, to z pewnością wpłynie to na jego spokojniejszy sen i łatwiejsze zasypianie.

Oczywiście okolice łóżeczka to nie jedyne miejsce, gdzie takie naklejki mogą być stosowane. Innym ciekawym rejonem pokoju jest biurko malucha. Tam z kolei powinny zaleźć się dekoracje rozrywkowe lub też takie, które inspirować będą dziecko do edukacji i zdobywania wiedzy. Dobrym więc pomysłem będą np. naklejki z mapami.

Jak wybrać naklejki dla dzieci od strony praktycznej?

Wielu rodziców przykłada ogromną uwagę do tego, co się konkretnie znajdzie na naklejce, którą kupuje się do dziecięcego pokoju. Jest to oczywiście jak najbardziej słuszne podejście, ponieważ odpowiedni wzór ma kolosalne znaczenie dla dziecka i może wywołać u niego zupełnie odmienne reakcje. Oprócz jednak tego, co się będzie na takiej naklejce znajdowało, nie mniej ważne jest także to, jak się ją wybierze od strony praktycznej. O czym więc trzeba pamiętać, gdy chce się zakupić taki produkt? Jakie są najważniejsze cechy określające jego jakość czy też typ?

Na samym początku podczas wybierania naklejki do dziecięcego pokoju zwrócić trzeba uwagę na to, jaki będzie jej rozmiar. Na rynku znaleźć można naprawdę ogromny wybór rozmiarów nalepek, więc bez trudu można je dobrać do właściwie każdego pokoju i jego wielkości.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest rodzaj zastosowanej na naklejce foli. Ma to przede wszystkim przełożenie na jakość wykonania danego elementu, a także na jej odporność na zniszczenie. Poleca się zwrócenie uwagi na modele PCV lub też matowe, a nawet welurowe.

Na koniec powinno się również przyjrzeć temu, czy kupuje się takie naklejki w zestawie, czy też może pojedynczo. W tym wypadku wiele zależy od tego, czy dziecko ma już w pokoju jakieś naklejki, jak duże jest pomieszczenie, a także co konkretnie ma się na nich znaleźć.

Jakie są najpopularniejsze motywy naklejek ściennych dla dzieci?

Na koniec podczas wybierania naklejek do dziecięcego pokoju pozostaje najważniejsza sprawa, czyli to, co konkretnie na takich dekoracjach ma się znaleźć. Oczywiście na wstępie wiedzieć trzeba to, że inne wzory powinny być obecne na naklejkach dla dziewczynek, a inne na tych, które przeznaczone będą dla chłopców.

W przypadku kupowania tych dla dziewczynek warto postawić przede wszystkim na wzory związane z przyrodą, zwierzętami, czy też królewnami. Oczywiście nie można tu zapominać także o ulubionych bohaterkach z bajek. Jeśli chodzi o chłopców, to bez wątpienia dobrym wyborem będą samochody, pociągi czy też statki. Rzecz jasna doskonale sprawdzą się również bohaterowi bajek, które chłopiec ogląda.

Oprócz tego, co konkretnie znajdzie się na naklejkach, mogą się one wyróżniać jeszcze sposobem wykonania. Jak się bowiem okazuje, dostępne są one w wielu wersjach np. świecące w ciemności, czyli będą w tym wypadku pokryte specjalną fluorescencyjną folią, jak i również mogą stwarzać efekt 3D. Sprawi to, że wzory umieszczone na ich powierzchni widoczne będą jako trójwymiarowe.

Jak zatem widać, wybór naklejek może zając naprawdę wiele godzin. Warto jednak poświęcić odpowiednią ilość czasu, ponieważ zalety płynące z takiej dekoracji będą naprawdę zauważalne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *