Hej Dzidzia

Ręczniki bambusowe

Ręczniki bambusowe – ręczniki bezpieczne dla dziecka

Przybycie mamy z maluszkiem do domu prosto ze szpitala to wielka radość, ale i nie lada wyzwanie dla całej rodziny. Ten czas jest pełen wielkich wyzwań i wzmożonej opieki. Wiele sytuacji może sprawiać trudność i stresować, co odbija się na opiekunach i przez to potęguje też lęk u dziecka. Jednym ze sprawdzianów dla obu stron jest pierwsza kąpiel. Dobre przygotowanie sprawi, że minie ona w spokojnej atmosferze i nie zrazi malucha do wodnych zabaw. Powinno być naturalnie i miękko! To ostatnie można osiągnąć, gdy w wyprawce znajdą się ręczniki z bambusowej tkaniny, które dzięki swojej delikatności idealnie sprawdzają się u maluszków. 

Miękko i delikatnie – jakie ręczniki dla dzieci wybrać?

ręczniki bambusowe

Dobry ręcznik to przede wszystkim taki wykonany z wysokiej jakości materiału, miękki i przy tym niesamowicie chłonny. Ważne, żeby był też przy tym łatwy do utrzymania w czystości i odporny na działanie środków chemicznych i rozwój drobnoustrojów. Taki ręcznik będzie wytrzymały i posłuży jego użytkownikom przez długi czas. Oprócz ekonomicznych zalet liczy się również jego design – przyjazny dla oka, w ciekawe wzorki sprawi, że dzieci będą chętniej czekały na otulenie nim po kąpieli. Idealny w tych wszystkich względach jest taki wykonany z bambusa. To dobre rozwiązanie dla każdego niemowlaka, w tym nawet maluszków z alergiami, atopowym zapaleniem skóry czy innymi schorzeniami, które nie są przyjemne ani dla maluszka, ani jego rodziców. Tkanina bambusowa gwarantuje większe bezpieczeństwo. Skóra maluszka jest przynajmniej pięć razy cieńsza od tej u osoby dorosłej, przez co znacznie szybciej może dojść do podrażnień.

To zdecydowanie lepszy wybór wśród szeroko dostępnych materiałów syntetycznych. To również krok w stronę dbałości o środowisko naturalne. Dodatkowo potrafią wchłonąć sześć razy więcej wody niż klasyczne bawełniane – ułatwia to i przyspiesza proces wycierania maluszka, gdyż wystarczy go nim otulić bez zbędnego pocierania jego delikatnej skóry. Rozmiary i kroje ręczników bambusowych są dostosowane do potrzeb małych i większych pociech, a jednocześnie są stworzone w duchu eko tak, by posłużyć jak najdłużej. W ciągu pierwszych kilku miesięcy dziecko rośnie bardzo szybko, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie więc ręcznik prostokątny w dużym rozmiarze. Zapas materiału pozwoli nim swobodnie otulić mniejszego i nieco starszego szkraba. Dodatkowym udogodnieniem jest kapturek przy ręczniku, dla jeszcze większej troski dla maluszków i ich bezpieczeństwa. Będzie chronił między innymi przeciągami w łazience. Materiał bambusowy ma również właściwości termoregulacyjne, przez co otoczy maluszka swoim miękkim puszystym materiałem zarówno od razu po wieczornej kąpieli, jak i na ogrzanej słońcem plaży.

Dlaczego warto wybrać tkaninę bambusową i jak o nią dbać?

Ręczniki bambusowe

Bambus jest rośliną bardzo odporną i jednocześnie przyjazna dla środowiska. Uprawa bambusa nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych czy pestycydów, gdyż roślina rośnie bardzo szybko i nie potrzebuje przyspieszaczy wzrostu ani dodatkowej ochrony przed szkodnikami. Włókna do produkcji tkanin bambusowych są pozyskiwane przez obróbkę chemiczną, dzięki której powstaje wiskoza bambusowa przerabiana później na różnego rodzaju włókna. Przy zakupie ręczników dla dziecka warto uważnie czytać metki produktów i wybierać tylko te z czystym składem, bez zbędnych domieszek innych materiałów. Aby taki ręcznik posłużył jak najdłużej ważne, by stosować się do zaleceń producenta, jeśli chodzi o jego pranie.

Dobrze jest również wyprać go w gorącej wodzie zaraz po zakupie, co sprawi, że zacieśni się jego splot, zmniejszając tym samym ryzyko szybkiego prucia się tkaniny. Materiał naturalny, który ma to do siebie, że widać na nim szybko ślady użytkowania, jednak jeśli odświeżając ręcznik, użyje się temperatury od 30 do maksymalnie 40 stopni Celsjusza i użyje delikatnych środków piorących, wytrzyma dłużej. Warto przy tym pamiętać, by nie stosować dodatkowo żadnych środków zmiękczających i wybielaczy, które mogą osłabić chłonność takiego ręcznika. Niektórzy przyrównują nawet włókno bambusowe do jedwabiu, gdyż oba te materiały odznaczają się wyjątkową delikatnością i przewiewnością.

Od tkaniny bambusowej można wiele wymagać i na pewno nie zawiedzie. To idealny wybór dla każdego maluszka, zarówno, jeśli chodzi o materiał ręczników, jak i kocyki czy otulacze. Świadomi rodzice coraz częściej sięgają po to rozwiązanie, gdyż stawiają na jakość i ekologię oraz co najważniejsze – dobro ich pociech. Nawet taka decyzja, jak wybór ręczników, może się okazać zbawienna dla wrażliwej skóry maluszków.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *