Hej Dzidzia

krem z filtrem dla noworodka

Kosmetyki zabezpieczające skórę maluszka – jakie wybrać?

Pediatrzy rekomendują częste przebywanie z dzieckiem na dworze, ponieważ słońce ma zbawienny wpływ na ich zdrowie. Już niewielka dawka promieni słonecznych uruchamia proces syntezy witaminy D3 w skórze, a także znacząco poprawia nastrój dzięki wydzielanym endorfinom – nawet u maluszków. Mimo to cienka i delikatna skóra najmłodszych musi mieć zapewnioną specjalną ochronę zapobiegającą powstaniu rumienia lub poparzeniom. Przestrzeganie kilku zasad podczas zabawy na pełnym słońcu pozwoli uniknąć dalszych konsekwencji dla zdrowia, a w szczególności poważnych chorób skórnych.

Zanim pójdziecie na letni spacer, czyli jak przygotować się do wyjścia

krem z filtrem dla noworodkaObecnie świadomość społeczna na temat zbyt długiego przebywania na słońcu bez użycia kremów z filtrem jest na tyle wysoka, że mało kto nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji z nią związanych. Skóra dziecka jest nawet 5-krotnie cieńsza niż u dorosłego, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Przedzierające się przez atmosferę promieniowanie ultrafioletowe składa się z wiązek UVA, UVB i UVC. To właśnie przed UVA i UVB należy odpowiednio chronić skórę, ponieważ powodują one najwięcej szkód na powierzchni naskórka, a nawet w głębszych warstwach skóry. Na ich działanie dziecko jest narażone przez cały rok, nie tylko latem. W krem przeciwsłoneczny dla niemowląt należy się wyposażyć także na zwykłe, codzienne spacery.

Dobre kosmetyki są w stanie zapewnić ochronę przed UVB nawet w 98%. Krem należy aplikować na trzydzieści minut przed planowanym wyjściem, a zabieg ten należy ponawiać co około dwie godziny, ponieważ działanie kosmetyku z czasem słabnie. Podczas plażowania trzeba pamiętać o ponownym wsmarowaniu specyfiku po każdym wyjściu z wody, nawet gdy producenci przekonują o jego wodoodporności. Szczególnie należy chronić ramiona, buzię i ręce dziecka, ponieważ to one są najbardziej wyeksponowane na bezpośrednie działanie promieni. By z gamy wszystkich kosmetyków ochronnych wybrać ten najlepszy dla dziecka, warto korzystać z oferty produktów specjalnie dopasowanych do skóry najmłodszych.

Kremy z filtrem UV dla najmniejszych maluszków

krem z filtrem dla noworodka

Maluszki, które dopiero niedawno pojawiły się na świecie, wymagają najwyższej ochrony przed czynnikami środowiskowymi. Wraz z upływem czasu mogą przebywać na dworze coraz dłużej, chociaż nigdy bezpośrednio na słońcu. Odpowiednia czapka, daszek wózka czy parasolka ochronią buzię przed promieniami, ale niezbędne jest użycie kremu z najmocniejszym filtrem. Dla oznaczenia jakości ochrony w kremach przeciwsłonecznych używa się wskaźnika SPF. SPF50 daje najwyższą ochronę i to właśnie tego oznaczenia należy szukać na takich produktach jak krem z filtrem dla noworodka. Wśród ofert producentów można znaleźć kremy z filtrami chemicznymi bądź mineralnymi. Stworzone na bazie minerałów kosmetyki są w pełni naturalne i lepiej odpowiadają na potrzeby tak wrażliwej i delikatnej buzi.

Noworodki i niemowlaki dość często zmagają się z problemami skórnymi, ponieważ ich cera dopiero przystosowuje się do warunków, jakie panują poza brzuchem mamy. Stosowanie filtrów mineralnych zapewnia bezpieczeństwo nawet w przypadku atopowego zapalenia skóry czy trądziku niemowlęcego. Kosmetyki z substancjami mineralnymi zostawiają na skórze białą warstwę, którą ciężko się rozsmarowuje. Filtr mineralny „odbija” promienie od powierzchni ciała, dzięki czemu nie absorbuje on wiązek ultrafioletowych. Podczas wybierania najlepszego kremu warto sprawdzić, czy dany produkt jest przeznaczony do stosowania od pierwszego dnia życia i czy posiada odpowiednie atesty. Produkty ochronne często łączą w sobie zastosowanie ochronne z pielęgnacyjnym, są bogate w składniki takie jak witaminy, oleje czy alantoina. Skład kremu jest szczególnie ważny – wolne od parabenów i sztucznych barwników kosmetyki zapobiegną uczuleniom i alergiom.

Odpowiednia ochrona słoneczna dla starszaków

Starsze dzieci, nawet we współczesnych czasach i wbrew powszechnej opinii, spędzają dużo czasu na dworze. Odpowiednia ochrona przed słońcem pozwoli nie wystawiać ich zdrowia na szwank. W produktach przeznaczonych dla większych szkrabów częściej można już spotkać filtry chemiczne. Absorbują one promieniowanie i zamieniają ją w energię cieplną. Dają się  łatwo rozsmarować na skórze, szczególnie jeśli posiadają w składzie pielęgnacyjne emolienty. One także zapewniają doskonałą ochronę, chociaż dzięki ich przezroczystej strukturze ciężej jest dostrzec czy faktycznie pokryły one całą powierzchnię skóry. By wybrać najlepszy krem z filtrem dla dzieci, można sięgnąć po SP30. Wiele dzieci traci cierpliwość podczas aplikacji kremu i odmawia korzystania z dobrodziejstw ochronnych kosmetyków.

Dla tych wyjątkowo nieokiełznanych maluchów stworzono specjalne specyfiki SPF w formie sprayu czy piance, co znacznie przyspiesza proces stosowania. Niegdyś kremy z filtrem chroniły skórę tylko przed promieniowaniem UVB, teraz także posiadają funkcje ochronne przed UVA. O takiej ochronie świadczy specjalne oznaczenie faktora PA na etykiecie. Tak samo jak w przypadku niemowląt, tak i w przypadku produktów dla starszych dzieci, ważny jest skład. Piękne zapachy i atrakcyjne opakowania zachęcają do zakupu, ale lepiej jest zwrócić uwagę na to, czy składniki zawarte w specyfiku będą dobrze tolerowane przez skórę.

Skóra to organ, który pełni ważne funkcje dla całego organizmu, tym bardziej istotna jest jego prawidłowa ochrona. Kremy z filtrem SPF należy wybierać rozważnie, kierując się oznaczeniami i składem. Im większy filtr, tym więcej czasu można spędzić na dworze bez ryzyka dla zdrowia. Nawet najlepsze produkty nie są w stanie zagwarantować stuprocentowej ochrony przed słońcem, dlatego czas spędzony wśród promieni słonecznych, choć tak zbawienny dla ludzkiego zdrowia, powinien być limitowany.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *