Hej Dzidzia

rodzice i dzieci, na stópkach dziecka są buciki niemowlęce

Jak wybrać wiosenne buciki dla dziecka?

Wiosna to przejściowy okres, któremu towarzyszą wyższe temperatury powietrza, ale także wahania pogody. Spragnieni promieni słońca dorośli wraz z dziećmi o wiele chętniej podejmują wtedy aktywność na zewnątrz. Warto w tej porze zadbać o odpowiednią ochronę najmłodszych, w tym odzież i obuwie. Buty to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów w stroju dziecięcym, jeśli uwielbiają spacery i inne energiczne zabawy na świeżym powietrzu.

O czym pamiętać podczas wyboru?

Należrodzic i dzieci, na stópkach dziecka są buciki niemowlęce y jednak pamiętać, że aby pociechy mogły czuć się w butach komfortowo oraz swobodnie muszą one zostać prawidłowo dobrane, zarówno pod względem rozmiaru, jak i pory roku. To od nich zależy poprawna postawa brzdąców, a dodatkowo ich samopoczucie. Przyjmuje się, że najlepiej mierzyć stopy bobasów co 3 miesiące. W ten sposób rodzice mają pewność, że użytkowane produkty są odpowiednie dla ich pociech. Dlatego podczas zakupu lżejszego obuwia należy sprawdzić, o ile zwiększył się rozmiar.

Wiosenne buciki to odmienna wersja zimowych, charakteryzująca się lekkością, wygodą, elastycznością i praktycznością. Koniec marca i kwiecień to najczęściej chłodny czas, przeplatany cieplejszymi dniami. Pozwalają one na korzystanie z uroków budzenia się natury do życia i szaleństwa na zewnątrz. O ile dla niemowlaków nie ma większego znaczenia, w jakie buty ubierają im rodzice, o tyle starsze dzieci zwracają uwagę także na ich estetyczny wygląd.

Na czym się skupić przy wyborze bucików na wczesną wiosnę?

Jako że wiosna jest porą roku, w trakcie której pogoda jest niezwykle zmienna, nie należy stawiać na odkryte obuwie. Nie powinno być ono tak ciepłe jak zimowe, ale nadal musi zapewniać komfort termiczny podczas chłodnych poranków i wieczorów. Wpływa na to materiał użyty do ich wykonania. Najlepiej decydować się na zakup nieprzemakalnych dzianin zabezpieczających stopy brzdąców przed poranną rosą i deszczem. Ich ciężar nie może być odczuwalny przez małego użytkownika, ponieważ będzie przyczyną szybkiego męczenia się nóżek pociechy. Dobrym wyborem są lekko ocieplane botki bądź trzewiki. Dopóki temperatura powietrza na stałe nie zacznie rosnąć poniżej 10 stopni Celsjusza,  powinno się wybierać właśnie takie buty dla dzieci. Przede wszystkim dlatego, że ziemia po ostatniej porze roku jest jeszcze wychłodzona, a w pierwszych dwóch miesiącach wiosny przymrozki są niezwykle często występującym zjawiskiem.

Na jakie obuwie dziecięce postawić później?

rodzic i dzieci, na stopach mają buciki niemowlęceProducenci obuwia dziecięcego stawiają nie tylko na wygodę i funkcjonalność, ale także na estetyczny wygląd. Dlatego na rynku dostępnych jest wiele jego modeli. Spośród nich, warto przyjrzeć się zwłaszcza kilku wariantom. Pierwszym z nich na widocznie cieplejsze miesiące w roku, czyli maj i czerwiec, są półbuty. Niezwykle praktyczne okazują się te zrobione ze skóry naturalnej z usztywnieniem na pięcie i elastycznej podeszwie. Wspierają one prawidłowy rozwój stopy i gwarantują swobodę ruchów.

Kolejna propozycja to sneakersy, czyli obuwie sportowe przeznaczone głównie do korzystania w przestrzeniach miejskich, ale zdające egzamin zarówno na szkolnych korytarzach, jak i w parku. Dostępne w każdym kolorze i motywie, dlatego warto pozwolić dziecku wybrać odpowiedni dla siebie. Zachęci to jeszcze bardziej do aktywności na zewnątrz, jeśli buty przedstawiają ulubioną postać bądź wzór pociechy. Ten model charakteryzuje się miękką podeszwą oraz oddychającą cholewką i wyprofilowaną wkładką. Wszystko to w połączeniu z najlepszej jakości materiałami amortyzującymi i izolującymi jest gwarancją wygody.

Buciki dla niemowlaków

Rodzice, gdy nadchodzi wiosna, powinni zadbać również o najmłodszych domowników, czyli niemowlaki. Dla tych, które jeszcze nie stawiają samodzielnych kroków, najlepszym wyborem są „niechodki”. To miękkie materiałowe buciki niemowlęce niekrępujące ruchów stopy brzdąca i zapewniające niezbędny komfort. Dla samodzielnych maleństw dobrą decyzją jest zakup na wiosnę wygodnego, ciepłego, ale jednocześnie przewiewnego obuwia. Nie może ono w żaden sposób wykoślawiać nóżek, dlatego liczy się ich dobre wykonane. Źle dobrane mogą być powodem wielu schorzeń, w tym płaskostopia, wad kręgosłupa czy bioder. Dla 2-3 latków najlepszą opcję stanowią buty sportowe, trzewiki bądź lekkie trampki przeznaczone na cieplejsze dni. Trzeba też zadbać o to, aby wszystkie z nich były łatwe w zakładaniu i zaopatrzone w prosty sposób zapięcia np. rzepy.

Kształt, zapięcie butów i atesty bezpieczeństwa

Nie należy także zapominać o odpowiednim kształcie butów, które powinny spełniać europejskie normy jakości i bezpieczeństwa. Niezbędne jest usztywnienie pięt oraz odpowiednie wyprofilowanie wkładek, ale również jakość ich wykonania. To od niej będzie zależeć to, czy żaden wystający element nie będzie drażnił stopy, powodując dyskomfort maluszka. Obuwie dla najmłodszych musi być wykonane według obowiązujących norm bezpieczeństwa, co potwierdzają certyfikaty zatwierdzone przez ortopedów i pediatrów.

Wskazane jest kupowanie produktów od sprawdzonych sprzedawców i firm. Buty dziecięce posiadają wiele możliwych rozwiązań zapięć. Mowa o sznurowadłach, klamrach, rzepach czy też suwakach i napach. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się, jaka alternatywa w poszczególnej parze sprawdzi się najbardziej i sprawi jak najmniej kłopotów w użytkowaniu dziecku, ale i jego rodzicom. Dzięki temu zakładanie i zdejmowanie bucików nie będzie stresujące. Rzepy uwielbiane są przez przedszkolaków, ponieważ mogą szybko zmienić samodzielnie buciki na inne. Suwaki sprawdzają się w botkach czy trzewikach. Sznurowadła najczęściej spotykać można w obuwiu sportowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *