Hej Dzidzia

mama karmiąca dziecko pokarmem

Wygodne przechowywanie pokarmu dla niemowlęcia

Karmienie dziecka od pierwszych dni jego życia, to jedno z zadań, do którego rodzice muszą się odpowiednio przygotować. Zaopatrzenie się w odpowiedni laktator, a także butelki, pojemniki czy woreczki, w których można przechowywać pokarm, jest niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Kiedy mama nie może karmić naturalnie lub gdy rodzice chcą dzielić się obowiązkami podczas podawania pokarmu dziecku w nocy, bezpieczne przechowywanie mleka jest dla nich niezwykle pomocne.

Ściąganie i przechowywanie pokarmu dla najmłodszych

Odciąganie mleka, to czynność, którą mamy muszą wykonywać regularnie dla własnego komfortu oraz dla oszczędzenia cennego pokarmu, który odpowiednio przechowywany może nadal być podany dziecku. Laktatory są urządzeniami, dzięki którym nie trzeba obawiać się o straty mleka, ponieważ skapuje ono do specjalnie przystosowanych butelek. Naturalny pokarm można trzymać w temperaturze pokojowej do ok. 4 godzin, w lodówce przez całą dobę, a w opakowaniach lub woreczkach, które można mrozić, jest on zdatny do podania od 3 do 6 miesięcy. Od rodziców zależy, który sposób przechowywania wybiorą, aby karmienie dziecka było dla nich szybkie i wygodne.

Pojemniki czy woreczki?

karmienie niemowlęcia z butelkiSklepy z artykułami dla najmłodszych oferują mnóstwo akcesoriów pomagających rodzicom w przechowywaniu naturalnego pokarmu, aby jego cenne składniki odżywcze się nie zmarnowały. Sprzedawane aktualnie laktatory mają w zestawie przynajmniej jedną butelkę, która jednak zajmuje dużo miejsca w lodówce czy zamrażarce. Woreczki do mrożenia pokarmu umożliwiają przechowywanie jego dużo większej ilości. Są one sterylne i jednorazowe, dlatego też rodzice często decydują się właśnie na nie. Innym doskonałym pomysłem są szklane pojemniki lub słoiczki. Aby sprawdziły się jak najlepiej, należy przechowywać w nich taką ilość pokarmu, jaka odpowiada jednej porcji, którą poda się dziecku. Raz schłodzonego mleka nie można bowiem ponownie chować do lodówki czy zamrażarki. Jeżeli nie poda się maluchowi wszystkiego, pokarm może być wykorzystany do jego kąpieli. Delikatne mleko nawilży skórę dziecka, a także załagodzi podrażnienia po pieluszkach. W pojemnikach do wielokrotnego użytku zaletą jest to, że po umyciu można korzystać z nich ponownie. 

Karmienie mlekiem modyfikowanym

Produkty dla najmłodszych są produkowane z myślą o różnych przypadkach, z jakimi muszą zmagać się młodzi rodzice. Kiedy dziecko nie może przyjmować naturalnego pokarmu od mamy lub w sytuacjach, kiedy występują u niego reakcje alergiczne, częstą decyzją jest rozpoczęcie podawania mu mleka w proszku. Jest ono pełnowartościowym posiłkiem dla maluszków, zawierającym wiele witamin i minerałów, wzmacniających odporność oraz wspierających rozwój układu pokarmowego najmłodszych. Aby jego podawanie było jak najwygodniejsze można przechowywać je w specjalnie przystosowanych do tego akcesoriach. Pojemnik na mleko modyfikowane wyposażone jest w przegródki o pojemności jednej porcji dla dziecka. Dzięki temu, przy każdorazowym przygotowywaniu pokarmu dla malucha, nie trzeba odmierzać odpowiedniej ilości produktu. Wystarczy otworzyć kolejną przegródkę w pojemniku, który doskonale sprawdza się również w podróży. 

Wygoda podczas karmienia dziecka

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, rodzice zaopatrują się w akcesoria, które ułatwią opiekę nad najmłodszym członkiem rodziny. Maluch może być niezwykle wymagający, a wszelkie potrzeby ogłasza płaczem lub krzykiem, co może skutecznie odbierać dorosłym spokój i wolny czas. Ważna jest wtedy dobra organizacja karmienia czy pielęgnacji dziecka. Przechowywanie zapasów pokarmu może w wielu sytuacjach umożliwić mamie odpoczynek, a także pozwolić jej na wcześniejszy powrót do obowiązków, również tych poza domem. Pojemnik na mleko w proszku czy sterylizowane woreczki, w których można mrozić odciągnięty naturalny pokarm, to akcesoria, które znacznie przyspieszą karmienie malucha, kiedy ten zaczyna wyraźnie oznajmiać swój głód.

Pokarm w domu i podróży

karmienie dziecka butelkąPoza przygotowaniem całego mieszkania na nowego członka rodziny warto kupić akcesoria i gadżety, które umożliwią pełną opiekę nad nim również poza domem. Ważna jest możliwość komfortowych zmian pieluszek, przebrania czy też nakarmienia malucha podczas wycieczek lub przebywając w u rodziny, lub znajomych. Pojemniki na pokarm sprawdzają się doskonale, kiedy w szybkim tempie chce się przygotować pełnowartościowy posiłek dla maluszka. Również w przypadku ściągniętego naturalnego pokarmu można wozić ze sobą wcześniej schłodzone butelki lub woreczki, które po podgrzaniu można podać maluchowi. Dzięki tego typu akcesoriom mama nie musi być zawsze gotowa na karmienie piersią dziecka. Rodzicom jest dużo łatwiej podawać maluchowi pokarm, kiedy jest on przygotowany w sterylnych opakowaniach wykonanych z przyjaznych dziecku materiałów.

Opieka nad dzieckiem wymaga od rodziców ciągłej uwagi. Wiele dedykowanych dla nich akcesoriów przeznaczonych do opieki nad najmłodszymi, ułatwia karmienie czy pielęgnacje maluchów. Dzięki stosowaniu wysokiej jakości pojemników do przechowywania pokarmu rodzice mogą lepiej organizować obowiązki i czas wolny, ponieważ mleko dla dziecka zawsze jest świeże i gotowe do podgrzania i podania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *