Hej Dzidzia

matka i dziecko wpatrzone w słońce, które powinno mieć okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

W co wyposażyć malucha latem?

Lato to zdecydowanie najcieplejsza pora roku. Zaczyna się wtedy planować urlop, na którym można się w końcu zrelaksować i cieszyć ciepłem – wyjazd w góry, nad morze czy za granicę. Słońce przez większą część dnia gości na niebie i tym samym pozwala nabrać witaminy D, której zawsze brakuje po zimie. Dzieci chętniej spędzają wtedy czas na świeżym powietrzu i podejmują różne aktywności. Wysokie temperatury mają jednak swoje konsekwencje, których powinien być świadomy każdy rodzic. Zbyt duża ilość promieni słonecznych przy nieodpowiednim ubiorze może wyrządzić wiele szkód i czasem niestety skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. 

Nie jest to jednak powód do tego, aby zamykać pociechy w domu przed telewizorem czy z telefonem w ręku. Wystarczy je odpowiednio przygotować na taką pogodę i dalej będą mogły cieszyć się zabawą z rówieśnikami na placu zabaw bez większych ograniczeń. Od razu pewnie przychodzi na myśl krem z filtrem, jednak nie powinna być to jedyna ochrona dla maluszka. Należy wyposażyć się w także inne kosmetyki, głównie nawilżające. Warto też odpuścić sobie wychodzenie z domu w czasie, gdy słońce jest najmocniejsze. Spacery po południu z pewnością będą przyjemniejsze zarówno dla rodzica, jak i jego pociechy.

Jak zadbać o skórę najmłodszych latem?

Nie od dziś wiadomo, że skóra dzieci jest bardzo delikatna i podatna na różnego rodzaju uczulenia. Latem o to nietrudno, wystarczy, że maluch się spoci, a na jego ciele już mogą wyjść czerwone krostki, czyli tzw. potówki. Jak takich sytuacji uniknąć? Wystarczy zadbać o odpowiednią pielęgnację pociechy. Kluczowym elementem będzie krem z filtrem. Można go dostać w formie balsamu, lub nawet sprayu. Trzeba jednak wybrać produkty możliwie najlepszej jakości z dobrym składem – sztuczne składniki mogłyby dodatkowo podrażnić najmłodszych. Powinno się nakładać go przed każdym spacerem i smarować miejsca, które nie są chronione przez ubranko takie ją rączki, nóżki, twarz czy kark.

Nie jest to jedyny produkt wspomagający ochronę skórę pociech. Warto przygotować sobie komplet kosmetyków dla dzieci. Będą to między innymi nawilżające mleczka, żele do kąpieli – pomogą uniknąć przesuszonej cery, w doskonały sposób pozbędą się potu i innych nieczystości z ciała malucha. Lato to czas wzmożonej aktywności owadów, dlatego należy posiadać na nie odpowiedni spray. Dzięki temu uniknie się pogryzień przez komary, a także zniweluje ryzyko złapania np. kleszcza przez brzdąca. Można wyposażyć najmłodszych także w szampon do włosów. Latem są one bardziej narażone na przetłuszczanie przez wytwarzany pot, co również może prowadzić do uczuleń i świądu. Aby im tego oszczędzić, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację.

W co ubrać dziecko latem?

okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak powinni ubierać swoje pociechy, aby zapewnić im odpowiedni komfort. Jest to szczególnie trudne latem, w przypadku maluszków, które jeszcze się same nie poruszają. Nie potrafią zakomunikować, że jest im za ciepło czy zimno. W takim wypadku trzeba postawić na zdrowy rozsądek – nie powinno się zabierać dziecka na spacer w samej pieluszce, lecz nie warto też nakładać na niego kilka warstw ubrań lub przykrywać kocykiem. Bez względu na to, ile brzdąc ma lat, trzeba stawiać na ubranka z bawełny. Najlepiej wybierać tą certyfikowaną, w ten sposób można mieć pewność, że w produkcji nie zostały użyte żadne szkodliwe substancje, barwniki. Tego typu materiały są też ekologiczne, przed wejściem na rynek muszą przejść szereg procedur. Daje to pewność, że skóra malca nie pokryje się uczuleniem, a jakość i miękkość ubranka pozostanie doskonała.

Takie ciuszki cechują się dużą przepustowością powietrza, dzięki czemu pociecha nie poci się w nich w takim stopniu, w jakim działoby się to np. w bluzeczce z poliestru czy innych sztucznych materiałów. Trafnym wyborem jest także czapeczka z daszkiem. Pomaga chronić głowę malucha przed słońcem. W ten sposób ryzyko udaru cieplnego jest mniejsze, a dodatkowo uniknie się sytuacji, w której dziecko będzie bolała głowa od nadmiaru promieni słonecznych. Na rynku obecnie jest wiele rozmiarów czapek tego typu, z łatwością dopasuje się ją do wieku brzdąca, a także jego gustu – istnieje wiele ich motywów, np. można zakupić taką z grafiką ulubionej bajki w wybranym kolorze. Najlepiej jednak celować w jasne barwy, ponieważ te nie przyciągają ciepła w takim stopniu, jak ciemne.

Przydatne akcesoria podczas wysokich temperatur

okulary przeciwsłoneczne dla dzieciW przypadku najmłodszych odpowiednia pielęgnacja i ubiór to kluczowe elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas wysokich temperatur. Ważne będą również inne dodatki, zapewniające im większy komfort podczas tej pory roku. Są to między innymi okulary przeciwsłoneczne dla dzieci. Chronią oczy przed promieniami słonecznymi, w związku z czym maluch nie musi ich mrużyć – podniesie się tym wygodę podczas spaceru, a także ograniczy ryzyko bólu głowy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu akcesoriów. Bez problemu dobierze się je do wieku pociechy. Dla młodszych szkrabów warto zakupić te z gumką, aby nie spadły np. przy intensywnej zabawie.

Zaleca się postawić także na okrycie głowy. Mogą być to kapelusze lub nawet apaszki. Podczas wysokich temperatur ważne jest odpowiednie nawodnienie, dlatego na spacery należałoby wyposażyć się w bidon, do którego można nalać maluszkowi wodę czy sok. Dobrą opcją jest zakup takiego ze słomką, dzięki czemu picie będzie wydawało się mu ciekawsze. Istnieje wtedy też mniejsza szansa na to, że je rozleje. Trzeba też zwrócić uwagę na jakość materiału, musi być solidny, aby wytrzymał ewentualne upadki. Dla młodszych malców spędzających spacery w wózku, warto zakupić parasolki przeciwsłoneczne. Montuje się je w wygodny sposób do stelażu, a zapewniają odpowiedni komfort podczas przechadzek po lesie czy mieście. W takich sytuacjach sprawdzi się także wkładka antypotowa i moskiteria na owady. Jest wykonana z cienkiej siateczki, dzięki czemu nie ogranicza dostępu do powietrza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *