Hej Dzidzia

rożek niemowlęcy

Rożek niemowlęcy — czy warto się w taki zaopatrzyć?

Przyjście na świat nowego członka rodziny to niezwykłe przeżycie zarówno dla rodziców, jak i ich najbliższych. Wszyscy przygotowują się do tego momentu najlepiej jak potrafią, a odbywa się to przede wszystkim za pośrednictwem kompletowania wyprawki dla maluszka. Jest mnóstwo elementów, które powinny się tam znaleźć, aby ułatwić opiekę nad dzieckiem. Co więcej, rynek akcesoriów dla najmłodszych w obecnych czasach ma wiele do zaoferowania – począwszy od klasycznych artykułów stosowanych od wielu lat, kończąc na tych najnowszych, o zaawansowanej technologii.

Dla poszczególnych osób dostępność licznych produktów to niezwykłe ułatwienie jednak niektórzy, zwłaszcza świeżo upieczeni rodzice, nie wiedzą przez to, co wybrać. Zależy im na tym, aby ich pociecha miała jak najlepiej, w związku z czym produkt musi spełniać swoją funkcję, a także być bezpieczny m.in. dla delikatnej skóry brzdąców. Jednak w internecie łatwo odszukać wiele porad dotyczących tego, co warto kupić, a co okaże się zbędne. Jednym z artykułów, który zdecydowanie powinien znaleźć się na liście zakupowej, jest rożek.

Zapewnienie maluszkowi bezpieczeństwa

rożek niemowlęcy

Nikogo nie zdziwi fakt, że dzieci po opuszczeniu ciepłego brzucha mamy czują się przytłoczone nowym otoczeniem i obcymi im bodźcami. Aby ułatwić im adaptację w nowym środowisku, należy zapewnić warunki jak najbardziej zbliżone do miejsca, w którym były jeszcze niedawno. Głównie z tego względu zaleca się zaopatrzyć w rożek dla noworodka. Ciasne otulenie nim maluszka sprawi, że ten poczuje się bezpiecznie i przyjemnie. Ograniczona przestrzeń to doskonała imitacja brzucha mamy, a także ciepło zapewniane przez odpowiedni materiał. Wpływa to również na stłumienie tak zwanego odruchu moro, czyli nagłej reakcji na różne bodźce. Zapobiega się w ten sposób nadwrażliwości sensorycznej i uspokaja brzdąca.

Rożek ma wiele zastosowań. Wielu rodziców używa go zarówno w domu, jak i na spacerach czy różnych wyjazdach. To jeden z elementów, który powinien znaleźć się w wyprawce do szpitala. Dzięki niemu dużo łatwiej trzymać maluszka w odpowiedniej pozycji, co z pewnością okaże się korzystne dla niedoświadczonych rodziców. Z tego też względu dużo kobiet chętnie używa go podczas karmienia. Rożek to doskonałe akcesorium do spania, zalecane jest jako profilaktyczne uniknięcie SIDS, czyli zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Dziecko leżąc w nim, będzie miało zapewnione ciepło, a jednocześnie ochroni się go przed zakryciem główki.

Na co warto zwrócić uwagę?

Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych wybór rożków jest duży. Różnią się przede wszystkim kolorami czy wzorami, lecz czasem także krojem. Jak w takim razie wybrać rożek niemowlęcy, aby spełniał wszystkie swoje funkcje? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał. To głównie on wpłynie na wygodę i komfort termiczny pociechy. Warto zwrócić uwagę, by miał właściwości termoregulacyjne, czyli przepuszczał powietrze. Dzięki temu temperatura ciała brzdąca będzie na odpowiednim poziomie, zapobiegnie się wychłodzenia i przegrzania, co z kolei mogłoby prowadzić do różnych infekcji.

Tworzywo, z jakiego zostało wyprodukowane akcesorium, musi być certyfikowane. Dzięki temu rodzice zachowają pewność, że te pozostaną bezpieczne dla delikatnej skóry ich pociech. Wiele osób najczęściej decyduje się na bawełnę, choć równie dużą popularnością cieszy się bambus czy welwet. Każdy z tych materiałów można zakupić w różnych wzorach i kolorach, w związku z czym aspekt wizualny zostanie dobrany bez przeszkód. Powinno się zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Najczęściej rożki wyposażone są w rzep, jednak ten nie jest polecany m.in. przez innych rodziców. Ma tendencję do odpinania się, nie będzie też zbyt trwały. Zdecydowanie lepszą opcją byłoby postawienie ma wariant wiązany, ten okaże się bardziej praktyczny i funkcjonalny.

Rożek dla niemowlaka jako idealny prezent

rożek niemowlęcyPrzyjściu na świat dziecka towarzyszy sporo emocji. Przyszli rodzice chcą podzielić się tym z najbliższymi, w związku z czym organizują różne przyjęcia typu baby shower czy gender reveal. To doskonała okazja do tego, aby wręczyć świeżo upieczonym opiekunom prezent dla ich pociechy. Rożek dziecięcy jest jednym z lepszych pomysłów na takowy upominek. To standardowe akcesorium, jednak z pewnością każdy doceni go za jego wielofunkcyjność – sprawdzi się zarówno podczas karmienia, pierwszych spacerów, jak i do spania.

Warto podkreślić, że to także nieduży wydatek. W zależności od firmy, rodzaju zapięcia czy designu ceny będą się różnić, jednak to akcesorium na dłużej. Rożek zapakowany w elegancką torbę prezentową, z pewnością przypadnie do gustu przyszłym rodzicom. To dość popularny prezent, jednak należy mieć więcej niż jedną sztukę tego produktu, z uwagi na fakt, iż dzieci łatwo mogą go pobrudzić. Wystarczy, że maluszkowi uleje się treść pokarmowa po jedzeniu, a becik będzie musiał trafić do prania. To również kwestia higieniczna – nie powinno się używać zbyt długo jednego produktu bez prania, chociażby z uwagi na bakterie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *