Hej Dzidzia

dziecko i łóżeczko turystyczne

Kiedy warto zainwestować w łóżeczko turystyczne?

Wybór odpowiedniego łóżeczka nie należy do łatwych, głównie dlatego, że chodzi o komfort snu dziecka. Producenci dostarczają liczne produkty, które różnią się cenami, wyposażeniem, materiałem oraz rozmiarami. Zakup takiego mebelka, powinien być przemyślany. Wiele zależy od wygody nie tylko dziecka, ale i rodziców. Coraz częściej decydują się oni na kupno mobilnych łóżeczek zamiast tradycyjnych z drewnianymi szczebelkami. Mieszkania lub domy dwukondygnacyjne to wyzwanie dla opiekunów, jeśli muszą wciąż biegać po piętrach, aby sprawdzać co dzieje się z maluszkiem. Dzięki funkcji składania oraz niskiej wadze swobodnie można przenosić gadżet z sypialni na górze do kuchni na dole, mając wciąż maleństwo na oku. 

Funkcje i praktyczne zastosowanie łóżeczka turystycznedziecko śpiące w łóżeczku turystycznymgo

Tradycyjne łóżeczko zajmuje dużo więcej miejsca niż turystyczne, dlatego nie sprawdzi się w małych metrażach. W trakcie dnia wersja składana może spełniać funkcję kojca oraz bezpiecznego miejsca do zabawy. Rodzice mają pewność, że dziecko nie znajdzie się za moment w innym pomieszczeniu w domu. W nocy natomiast zapewni spokojny oraz wygodny sen np. w sypialni rodziców. Jego mobilność pozwala na przenoszenie go z jednego miejsca w drugie, bez najmniejszego problemu. Łóżko turystyczne dla dzieci to również bezpieczeństwo. Maluchy podczas snu potrafią zmieniać pozycję ciała często i rozkładać nóżki, oraz rączki we wszystkich możliwych kierunkach. Podczas tych czynności kończyny mogą zaklinować się między twardymi szczebelkami, doprowadzając do dyskomfortu lub nawet stłuczeń. Zakłóci to nie tylko zdrowy sen, ale także sprawi wiele bólu maluchowi.

Mobilne łóżeczka są gładkie oraz miękkie, co oznacza, że taka sytuacja nie jest możliwa. Okres ząbkowania niemowlaków wiąże się z próbą włożenia wszystkiego, co możliwe do buzi i maksymalnym ślinieniem się. Drewniane szczebelki mogą być obiektem do obgryzania, czego nie da się w 100% skontrolować. Brzdąc nieświadomie może pokaleczyć sobie okolicę buzi, warg i języka drzazgami. Ponadto do jego organizmu może dostać się farba, którą np. pokryte było drewno. Nie jest to możliwe w przypadku łóżeczek turystycznych. Trwałe i bezpieczne tworzywo zapewnia bezpieczeństwo maluszkowi, zarówno podczas ząbkowania, jak i snu oraz beztroskiej zabawy.

Podróże i wyjazdy z dzieckiem

Podróże to stresujący okres dla rodziców i dziecka. Chodzi głównie o zmianę otoczenia oraz niechęć brzdąca do snu w innych miejscach niż dom. Osoby często wyjeżdżające mają zatem przed sobą wyzwanie. Obowiązkowymi gadżetami jest oczywiście nosidełko oraz fotelik. Jednak na pewnym etapie rozwoju malca, mogą okazać się niewystarczające. Gondola jako miejsce do spania, sprawdzi się tylko w ciągu kilku pierwszych miesięcy, jednak z czasem niemowlak będzie potrzebował więcej miejsca. Idealnie spisze się wtedy niezastąpione łóżeczko turystyczne. Nada się równie dobrze podczas weekendowych wyjazdów do dziadków mieszkających stosunkowo daleko, jak i na wakacjach, które mogą trwać nieco dłużej. Jego zaletą jest wygodne i szybkie składanie. Dzięki temu w przysłowiowej chwili można mieć je zapakowane w specjalnym futerale i bagażniku samochodowym. Podobnie jest z rozłożeniem go na miejscu. Wystarczy rozsunąć ścianki oraz nacisnąć dno. Niestety nie wszystkie hotele oraz pensjonaty gwarantują dostępność łóżeczek, co może nieco skomplikować sprawę. Warto zatem mieć swoje własne, aby maluszek mógł komfortowo się w nim wyspać. Ułatwi to także zaśnięcie w nowej przestrzeni, ponieważ jego miejsce do spania będzie kojarzyć się z domem.

Jakie będzie najlepsze?

Kupując produkt, któmatka i łóźeczko dla dzieciry ma służyć przez kilkanaście miesięcy lub kilka lat, warto zwrócić uwagę na rozmiar. Im większy, tym na dłużej starczy. Dzieci rosną w zatrważającym tempie, dlatego inwestycja w bardziej przestronne łóżeczko może być lepszym wyborem, oszczędzając przy tym fundusze. Jakość powinna być uzależniona od głównej funkcji, którą ma spełniać. Jeśli będzie dominującym łóżkiem do spania w domu dla dziecka, oraz w ciągu dnia kojcem do zabawy, należy zadbać o jak najlepsze materiały jego wykonania. Nie powinny szeleścić przy dotyku ani być zbyt cienkie. Lekkie oraz bezpieczne materiały można łatwo utrzymać w czystości, zapewniając świeżość i najwyższą higienę dziecku podczas snu i zabawy. Zamontowana siateczka po bokach łóżeczka zwiększa cyrkulacje powietrza, oraz pozwala na swobodne obserwowanie otoczenia z perspektywy brzdąca.

Ponadto dostępne są modele z wejściem, zamykanym na zamek. Starsze dzieci mogą same wejść oraz wyjść z niego. Unika się w ten sposób ryzykownych prób wydostania się malucha górą. Przystosowane są do pociech do 15 kg lub osiągnięcia 90 cm wzrostu. Zamontowane kółeczka z blokadą ułatwiają przemieszczanie łóżka w dowolne miejsce. Na rynku można znaleźć także łóżeczko turystyczne z materacem, kieszenią na podręczne akcesoria oraz torbą podróżną. Mogą zawierać także moskitiery, przewijaki czy pałąki z zabawkami. Wszystko zależy od preferencji kupujących. Materace są jednoczęściowe lub składane. Obie opcje będą dobre do zabawy oraz sprawdzą się w trakcie okazjonalnych podróży. Jeśli natomiast maluch będzie spał na nim cały czas, warto zaopatrzyć się w nieco grubszy model, np. 10-14 cm. Wszystkie natomiast powinny charakteryzować się antyalergicznością oraz chronić przed gromadzeniem się różnych drobnoustrojów, które negatywnie wpływają na zdrowie maluszka.

Podsumowując

Łóżeczka mobilne to przydatny gadżet, który może znaleźć się w małometrażowych domach i mieszkaniach, zastępując tradycyjne, ale również spełniać swoje funkcje podczas podróży i krótkich wyjazdów. Pozwoli to na komfortowy i spokojny sen maluszka, który w swoim posłaniu szybciej zasypia. Jest także wygodny w przenoszeniu, składaniu oraz rozkładaniu. Złożony zajmuje niewiele miejsca zarówno w bagażniku samochodowym, jak i w domu – można wsunąć go pod łóżko lub schować w szafie. Ponadto może spełniać funkcję kojca do zabawy, znajdującego się tam, gdzie rodzice mają maluszka stale na oku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *