Hej Dzidzia

ubranka i śliniaki dla niemowlęcia

Jak dobrać rodzaj śliniaka do wieku dziecka?

W wyprawce dla dziecka znajdują się śliczne ubranka, które muszą być bardzo często zmieniane, kiedy dochodzi do ich wybrudzenia. Karmienie butelką, nauka samodzielnego jedzenia czy zabawy z farbami i kredkami, to sytuacje, w których niezbędne okazują się być śliniaki. Przydadzą się już w pierwszych miesiącach życia malucha. Warto jest kupić ich kilka sztuk, aby móc zawsze mieć jeden przy sobie, zarówno w domu, jak i w podróży.

Śliniaki dla niemowląt

mama karmiąca dziecko w śliniakuZabezpieczenie przed wybrudzeniem się jest potrzebne dzieciom nie tylko podczas nauki jedzenia przy użyciu łyżeczki. Również w pierwszych miesiącach życia, kiedy są one karmione piersią lub butelką w pozycji odchylonej do tyłu, pilnowanie aby ich ubranka nie wchłaniały żadnych płynów jest niezwykle istotne. Nadmiar śliny czy ulewany pokarm może podrażniać delikatną skórę niemowlaka. Aby nie groziły mu otarcia, dobrze jest stosować śliniaki w formie miękkiej chusty. Musi być ona wykonana z delikatnych w dotyku materiałów o wysokim poziomie chłonności. Należy sprawdzić, czy produkt został przebadany, a także czy nie zawiera szkodliwych substancji. Rodzaj tkaniny ma również wpływ na czyszczenie śliniaka oraz to czy nie będzie farbował w kontakcie z płynami.

Nauka jedzenia – jaki śliniak będzie najlepszy?

Wprowadzenie do diety dziecka stałych pokarmów wymaga również stosowania lepszych śliniaków. Dziecko może być karmione łyżeczką, ale niektórzy rodzice preferują metodę BLW, w której maluch od początku je samodzielnie, najpierw palcami, następnie przy użyciu sztućców. W obu przypadkach nieuniknione są plamy, a te po buraczkach lub marchewce są w szczególności trudne do wywabienia z ubranka dziecka. Bałagan w czasie nauki jedzenia może zostać opanowany dzięki kilku akcesoriom. Mata na podłogę pomoże w utrzymaniu porządku, kiedy dziecko zacznie bawić się talerzykiem. Natomiast śliniak silikonowy zadba o czystość ubranka. Jest on przebadany pod kątem bezpośredniego kontaktu z żywnością. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży, jest wygodny dla dzieci, a rodzice docenią jego funkcjonalność i łatwość czyszczenia.

Używanie śliniaków podczas zabawy z farbami

Śliniaki przydają się doskonale nie tylko podczas nauki jedzenia. Jest to również doskonałe akcesorium dla młodych artystów. Jeżeli dziecko zaczyna interesować się pracami plastycznymi, wtedy również warto zabezpieczyć jego ubranko przed zabrudzeniem. Śliniak z rękawami sprawdza się doskonale, kiedy maluch pierwszy raz bierze do ręki pędzel lub pastelowe kredki. Może swobodnie tworzyć obrazki i laurki, bez ryzyka zabrudzenia ubranka. W kolejnych latach życia, kiedy dziecko czerpie radość z zabaw plastycznych, ale wciąż nie kontroluje dobrze swoich ruchów, można zabezpieczyć jego ubranie różnego rodzaju fartuszkami. Ich wygodny krój oraz praktyczna kieszonka, sprawdzają się doskonale u każdego malucha, którego nie bawi już układanie klocków czy machanie grzechotką i chce on rozpocząć przygodę z farbami.

Jakie zapięcie śliniaka wybrać?

karmienie niemowlęcia w śliniakuWybierając najlepszy rodzaj śliniaka, ważne jest, aby dobrać go do wieku dziecka. W zależności od tego czym karmione są maluchy, inny materiał i wielkość akcesorium sprawdzi się lepiej. Ważne jest również jego zapięcie. Nie może ono uwierać szyi ani pleców dziecka, aby było dla niego wygodne do noszenia. Warto zdecydować się na model, w którym można regulować zapięcie, dzięki czemu będzie można z niego dłużej korzystać, nawet kiedy dziecko podrośnie, a podczas zakupu nie trzeba posiadać wymiarów szyi dziecka, co również jest bardzo praktyczne. Najlepiej jest wybrać śliniaki silikonowe o kilkustopniowym zapięciu. Również te posiadające rzepy i napy są łatwe do założenia i komfortowe dla maluchów. Należy pamiętać o tym, że niemowlaki spędzają dużo czasu leżąc, dlatego zapięcie ich śliniaków powinno znajdować się na ramieniu.

Estetyczne akcesoria dla maluchów

Wszystkie produkty przeznaczone dla dzieci powinny być wykonywane z wysokiej jakości materiałów, aby w żadnym stopniu nie zagrażały maluchom. Poza funkcjonalnością ważny jest jednak również ich wygląd, który musi podobać się zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Wybierając fartuszek dla dziecka lub śliniak z rękawami warto zwrócić uwagę na estetykę takich akcesoriów, aby maluch z chęcią je ubierał. Śliniak zakłada się dziecku kilka razy dziennie, dlatego staje się on ważnym elementem jego garderoby. W sklepach pojawiają się ich różne warianty kolorystyczne, a także wzory nawiązujące do zwierząt lub roślin. Pastelowe kolory są najbardziej uniwersalne, ponieważ pasują do dowolnej kolorystyki ubrań. Wytrzymałe materiały, z których wykonywane są śliniaki, łatwo się czyści, dlatego nie trzeba obawiać się o ich użytkowość w momencie zabrudzenia.

W wyprawce dla dziecka powinny znaleźć się śliniaki, które już od pierwszych dni życia będą chroniły skórę dziecka oraz ubranka, przed nadmiernym ślinieniem, a także plamami po pokarmie. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę na to, z jakiej tkaniny czy tworzywa jest wykonany, a także gdzie znajduje się jego zapięcie. Dziecko będzie spędzało dużo czasu w śliniaku, dlatego akcesorium to musi być dla niego wygodne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *